Mersin Web Tasarım » Rüçhan Hakkı Kayıt Ücreti Rüçhan Hakkı Kayıt ücreti 370.67 ₺ + KDV’dir. Online satın alarak rüçhan hakkı kayıt işlemlerini yapabilirsiniz.
Mersin Web Tasarım » Rüçhan Hakkı Kayıt Ücreti
Mersin Web Tasarım
+90 212 212 35 18 bilgi(at)mersinwebtasarim.com.tr Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 6152. Sk.Müfide İlhan 33020 Akdeniz Mersin

Hakkımızda

E-Mağaza

Marka

Yaptığımız İşler

Tasarım

Web Tasarım

BlogRÜÇHAN HAKKI KAYIT ÜCRETİ


Online satın alarak rüçhan hakkı kayıt işlemlerini anında yapabilirsiniz. Marka ismi alanına marka ismi ile birlikte tescil numarası da yazılmalıdır. Belgelerin gönderildikten sonra  rüçhan hakkı kayıt işlemleri yapılır.  • TÜRKPATENT Ücreti 55.25 TL
 • TÜRKPATENT Harcı (KDV Uygulanmaz) 244.80 TL
 • Hizmet Ücreti 150 TL
 • KDV Matrahı 205.25 TL
 • KDV Tutarı %18 36.95 TL
 • Genel Toplam 487 TL


Sepete Ekle

RÜÇHAN HAKKI KAYIT

şu şekildedir;

1. Ödeme ve talep tarafımıza ulaşır ulaşmaz rüçhan hakkı kayıt işlemi yapılacak marka dosyası incelenmektedir.

2. Türk Patent ve Marka Kurumu' na yapılmış başvurudan doğan rüçhan hakkına ilişkin rüçhan hakkı belgesi, başvuru sahibinin talebi üzerine aşağıdaki belgelerin verilmesi ile Kurum tarafından düzenlenir. Rüçhan hakkı belgesi, rüçhan hakkının doğduğu başvurunun Sicil sayfasını ve onaylı bir suretini içerir.

3. Takriben bir- iki  hafta içinde, TÜRKPATENT tarafından gönderilen rüçhan hakkı kayıt yazısı gelir gelmez marka sahibine gönderilmektedir.


İstenen belgeleri bilgi(at)etkinpatent.com e-posta veya 0536 580 3757 nolu WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz.

İstenen Belgeler

 1. Vekaletname (TIKLAYINIZ)
  (Noter tastiği gerekmez.)  
a) Başvuru sahibi şirket ise vekil eden alana kısaltma yapmadan ticaret unvanının tamamını yazınız. İlgili alanlara adres, vergi dairesi ve vergi numarası, telefon, e-posta adresi, tarih, kaşe ve imza edilmelidir. 

b) Başvuru sahibi şahıs ise vekil eden alana; Ad Soyad, TC. Numarası, Adres ve varsa vergi dairesi ve numarası,  (yoksa boş bırakabilirsiniz.) telefon, e-posta adresi yazılmalıdır. Alt sağ tarafa ise Ad Soyad tarih ve imza edilmelidir.  

 1. Rüçhan Hakkı Belgesi
 2. Kart sahibi ile başvuru sahibi farklı ise yazılı olarak bildiriniz.
 3. Havale/EFT yoluyla ödeme yaptıysanız dekont veya ödeme bilgilerinizi bildiriniz.
Yorumlar

Mehmet (4 Mart 2020)

Uluslararası başvuru aşamasında Etkin Patent önerisiyle Türkiye'deki başvuru rüçhan hakkını kullandık, iyi ki kullanmışız, yoksa yurtdışında bizden iki ay önce yapılan başvuru nedeniyle hem ret gelecekti hem de diğer marka tescil edilmiş olacaktı. Teşekkürler....