Mersin Web Tasarım » COM.TR TESCİL ÜCRETİ COM TR alan adı tahsis/tescil işlemleri için istenen belgeleri aşağıda bulabilirsiniz.
Mersin Web Tasarım » COM.TR TESCİL ÜCRETİ
Mersin Web Tasarım
+90 212 212 35 18 bilgi(at)mersinwebtasarim.com.tr Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 6152. Sk.Müfide İlhan 33020 Akdeniz Mersin

Hakkımızda

E-Mağaza

Marka

Yaptığımız İşler

Tasarım

Web Tasarım

BlogCOM.TR TESCİL ÜCRETİ


COM TR alan adı tahsis/tescil işlemleri için istenen belgeleri aşağıda bulabilirsiniz. Hizmet alımında “MARKA İSMİ” alanına  “ALAN ADINI” ve şayet varsa marka başvuru/tescil numarası yazılmalıdır.

 • TÜRKPATENT Ücreti 0 TL
 • TÜRKPATENT Harcı (KDV Uygulanmaz) 0 TL
 • Hizmet Ücreti 75.42 TL
 • KDV Matrahı 75.42 TL
 • KDV Tutarı %18 13.58 TL
 • Genel Toplam 89 TL


Sepete Ekle

COM TR TESCİL TOPLAM MALİYETLER

şu şekildedir;

Hizmet Türü Resmi Ücret | Harçlar Hizmet Fiyatları Genel Toplam
Bir Yıllık 75 ₺+KDV  89 ₺ (KDV Dahil)
5 YILLIK 50 ₺+KDV  295 ₺ (KDV Dahil)


COM TR TESCİL

1. COM TR alan adı marka tescil başvuru/tescil belgesi ve/veya Ticaret Sicil Gazete suretiyle alınabilmektedir.

2. COM TR alan adı tahsisine dayanak yapılacak olan marka başvurusunun reddi halinde COM TR tescilinin İPTAL şartları oluşur. Yani tahsis tarihinden sonraki 2 yıl içinde üçüncü bir tarafın, dayanak yapılan marka başvurusunun reddedildiği veya bir şekilde tescillenmediği gerekçesiyle iptalini istemesi halinde ilgili kurum  COM TR alan adını iptal eder.

3. Marka başvurunun reddi veya bir şekilde tescil edilmemiş olması, üçüncü taraflarca iki yıl içinde herhangi bir itirazın olmaması halinde iese fiilen alan adının kullanılması şart ve koşuluyla (diğer hukuki iptal/hükümsüzlük şartları hariç) COM TR alan adı adınıza tescil edilir ve olası itirazlar reddedilir


4. COM TR tahsisine dayanak yapılacak markanın re’sen ve/veya itiraz üzerine ret riski varsa gerekçeleriyle birlikte başvuru sahibine  yazılı bildirilir veya yeni bir isim belirlemesini ve/veya  bir şekilde mevcut marka isminin kullanmak istemesi halinde ise, tescil kriterlerini sağlayacak çözümler geliştirilmekte ve başvuru sahibine yazılı bildirilmektedir. Nihai olarak başvuru sahibinin uygun görmesi ve yazılı onayı alındıktan sonra da marka tescil başvurusu yapılır ve başvuru belgesi ve işlem faturası e-posta yoluyla başvuru sahibine gönderilir.

5. Marka başvurusu oldukça kısa ve kolaydır. Önemli olan başvuru öncesi yapılan araştırma, inceleme ve değerlendirmedir. Başvuru süreci veya marka tescil sonrası olası re’sen red ve/veya itiraz üzerine red ve/veya bir şekilde dava konusu olması halinde  telafisi güç maddi ve manevi kayıplar yaşanabilir. 

[[siteadi]],  her marka tescil başvuru talebini ayrıntılı incelemekte,  tüm riskleri yazılı raporlamakta, şayet risk varsa bunları bertaraf edecek yenilikçi çözümler üretmektedir. 

İstenen belgeleri bilgi(at)etkinpatent.com e-posta veya 0536 580 3757 nolu WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz.

İstenen Belgeler

 1. Vekaletname (TIKLAYINIZ)
  (Noter tastiği gerekmez.)  
a) Başvuru sahibi şirket ise vekil eden alana kısaltma yapmadan ticaret unvanının tamamını yazınız. İlgili alanlara adres, vergi dairesi ve vergi numarası, telefon, e-posta adresi, tarih, kaşe ve imza edilmelidir. 

b) Başvuru sahibi şahıs ise vekil eden alana; Ad Soyad, TC. Numarası, Adres ve varsa vergi dairesi ve numarası,  (yoksa boş bırakabilirsiniz.) telefon, e-posta adresi yazılmalıdır. Alt sağ tarafa ise Ad Soyad tarih ve imza edilmelidir.  

 1. Marka başvuru veya tescil belge sureti ve/veya Ticaret Sicil Gazete suretinden biri yeterlidir.
 2. Şayet hem com tr tahsis hem de marka başvurusu yapılacaksa varsa logo veya marka ismi ve başvuru yapılacak sınıfları bildirilmelidir.
 3. Kart sahibi ile başvuru sahibi farklı ise yazılı olarak bildiriniz.
 1. Havale/EFT yoluyla ödeme yaptıysanız dekont veya ödeme bilgilerinizi bildiriniz.
Yorumlar

Faruk (4 Mart 2020)

Markamızın com uzantılısını yüksek fiyatla satın almaktansa com.tr uzantılısını hem çok ucuza getirdik hem de tanımlayıcı dedikleri yani jenerik niteliğindeki markamızın tescili sağladılar. Gerçekten hem tescil kriterleri sağlanması hem de markalaşmaya uygun şekilde geliştirilen yenilikçi çözümler çok memnun etti. Teşekkürler Etkin Patent.